Alaçatı Çıkışlı Günübirlik KUZEY SAKIZ TURU

Alaçatı Çıkışlı Günübirlik KUZEY SAKIZ TURU

Alaçatı Çıkışlı Günübirlik KUZEY SAKIZ TURU

Konaklama : Günübirlik

Tur Süresi : Günübirlik

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Tur programından inceleyebilirsiniz.

Ulaşım Şekli : Lüks Ulaşım İmkanı...

Ayrıntılı bilgi için 0232 404 42 82 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz...

Kişi Başı : 60€ 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Tur Programı - Detayları

- ALAÇATI ÇIKIŞLI -

Günübirlik KUZEY SAKIZ (CHIOS) ADASI

 


27 Ağustos | 03 Eylül | 10 Eylül | 17 Eylül | 24 Eylül | 01 Ekim | 08 Ekim | 15 Ekim | 22 Ekim | 29 Ekim Pazar (Günübirlik)

 

- Sakız Adası'na Rüya Gibi Bir Yolculuk -

 

MERKEZ ve KUZEY SAKIZ TURU: SAKIZ KALESİ - VUNAKU MEYDANI - VRONTADOS - DASKALOPETRA - KARDAMYLA - MARMARO -  AGIOS ISIDOROS ŞAPELİ - LANGADA

Sabah 08.15’de Alaçatı’da buluştuktan sonra Çeşme Gümrüğe gidiyor ve pasaport işlemlerimizi tamamladıktan sonra komşu ülkenin en güzel adalarından biri olan Sakız ( Chios )'a gitmek için yola çıkıyoruz. Çeşme deniz gümrüğünde pasaport kontrollerimizi yaptırdıktan sonra deniz yolculuğumuza başlıyoruz. Sakız'a ulaştığımızda bizleri bekleyen otobüsümüzle Yunanistan'ın en bakımlı ve zengin adası Sakız'ı keşfetmek için adada yolculuğumuza başlıyoruz. İlk durağımız Ada'nın kalbinde yer alan Sakız Kalesi oluyor. Bir zamanların Venedik, Ceneviz ve de Osmanlı dönemi izlerini taşıyan kale ve kale içi yerleşimini rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Kale gezintisinin ardından 19.yy.da Sakız Adası'nı ziyaret eden Sultan Abdülmecid'in emri ile inşa edilen Sakız'ın günümüze kalmış en sağlam camisi olan Mecidiye Camisi'ne doğru gezimize devam ediyoruz. Sakız'ın buluşma noktası olan Vunaku Meydanı ( Platia Plastira ) ve Halk Bahçesi ( Dimotikos Kipos)'da gezintiye çıkıyor ve aralarında Kanaris'in de bulunduğu Sakız'ın halk kahramanlarının heykel ve büstlerini görüyoruz. Bu esnada Vunaku Meydanı'nın yakınında bulunan Sakız'ın en şirin Osmanlı yapılarından biri olan Melek Paşa Çeşmesi'nin önünde de hatıra fotoğraflarımızı çektiriyoruz. Vunaku Meydanı'nın etrafında sıralanmış Sakız Valiliği, Homerion ( Homeros Kültür Merkezi ) ve Aya Iakovos Kilisesi gibi yapıları da panoramik olarak gördükten sonra kısa bir frape ve kahve molası veriyoruz. Sonrasında deniz ve balık keyfi yapacağımız Kuzey Sakız Turu'na çıkıyoruz. Gezimizde ilk olarak Sakız'ın ileri gelenlerinin oturduğu ve Homeros'un adı ile ünlenen Daskalopetra'ya ev sahipliği yapan Vrontados'a gidiyoruz. Vrontados'ta Sakız resimlerinin vazgeçilmez sahnesi olan Tarihi Yel Değirmenleri’ni ve Homeros'un bir zamanlar üzerinde ders verdiğine inanılan Daskalopetra'yı fotoğraflıyoruz. Daha sonra Ada'nın en güzel sayfiyesine sahip Kardamyla ve Marmaro'ya doğru gezimizi sürdürüyoruz. Yolculuğumuz esnasında adanın ünlü ve en güzel yapılarından biri olan Agios Isidoros Şapeli’ni görme şansı yakalıyoruz Bu şirin sahil kasabasında verdiğimiz gezinti molasının ardından Ada'nın balık lokantaları ile ünlü dalyan köyü olan Langada'ya doğru gezimizi sürdürüyoruz. Burada deniz mahsüllerinden oluşan leziz bir öğle yemeği alıyoruz. Dileyen misafirlerimiz adanın berrak sularında serinleyerek denizin tadını çıkarabilirler. Gün sonunda Yunanistan ve Sakız Adası’na veda ederek gemimizde yerlerimizi alıyor ve Çeşme’ye doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Çeşme’de gümrük işlemlerimizi tamamladıktan sonra Alaçatı'ya doğru özel aracımızla yola çıkıyoruz. Akşam saatlerinde ulaştığımız Alaçatı'da bir başka FMA TRAVEL gezisinde tekrar buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.


 

* Turlarımızda, kişi sayısına bağlı olarak 17, 29, 31, 46 ve 54 kişilik araçlar kullanılmaktadır... *

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

< URLA - ÇEŞME - URLA ULAŞIM

< ÇEŞME - SAKIZ - ÇEŞME FERİBOT ULAŞIMI

< SAKIZ KENT TURU

< KUZEY SAKIZ TURU

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

< ÖĞLE YEMEĞİ

< YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI

< VİZE ÜCRETİ ( Yeşil pasaport ve Schengen vizesi olmayanlar için )

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

08.15’de Alaçatı